fbpx

Termomodernizacja na każdą kieszeń z PSCoat

Termoizolacja domu
Termoizolacja domu

Czym jest PSC (PScoat)? Można powiedzieć, że to taka termomodernizacja w płynie, dedykowana różnym rodzajom powierzchni. Ten niewielki produkt jest w stanie zastąpić polistyren lub wełnę mineralną, stosowane do ocieplenia poddaszy. Cała gama produktów PSC zawiera nierozcieńczalną powłokę na bazie żywicy akrylowej, którą wypełniają mikrosfery. Produkt był rewolucją na rynku termomodernizacji w USA, a obecnie jest dostępny także w niektórych krajach europejskich, w tym w Polsce.

Właściwości i rodzaje powłoki PSC

Wszystkie powłoki PSC są wysoce wydajne, energooszczędne i elastyczne, a także w pełni bezpieczne dla środowiska. Powłoka tworzy zbywalną, odporną na brud i chemikalia membranę, która pokrywa mikropęknięcia na powierzchni, zabezpieczając ją przed uciekaniem ciepła.

Dzięki technologii wykorzystującej nanocząsteczki, na powłoce PSC powstają mikrosfery, które w pełni zabezpieczają nie tylko przed stratami cieplnymi, ale również przed przenikaniem energii cieplnej pomiędzy warstwami. Produkt skutecznie ochrania powierzchnię także przed odmrożeniami i poparzeniami, dzięki ochronnej warstwie hydroizolacyjnej o grubości 1,5-3 mm.

Produkty PSC można nakładać pędzlem lub wałkiem, ale również metodą natryskową, w zależności od potrzeb. Jakie powłoki PSC są dostępne na polskim rynku? Można je podzielić ze względu na miejsce przeznaczenia, tj.:

Właściwości i rodzaje powłoki PSC

 PSC 250T/HP (High Pressure)

Ten produkt jest bardzo skuteczny przy izolacji rurociągów ciepłej i zimnej wody oraz układów klimatyzacji. Stanowi skuteczną ochronę przed wnikaniem mrozu i kondensacją powierzchniową pary wodnej. Stabilna powłoka wykazuje wysoką przyczepność do metali bez ryzyka korozji powierzchniowej. PSC-250T/HP stosuje się  na ściany zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcji budynków, rurociągów, kotłów, kominów i urządzeń przemysłowych. Odbija do 92% światła słonecznego.

PSC 250T/BUILD  (Coat Build)

Ten produkt świetnie sprawdzi się do izolacji przegród budowlanych, również przed mrozem. Stosuje się go na ściany zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcji budynków przemysłowych i mieszkalnych. Ekologiczna powłoka zapewnia wysoką przyczepność do wszystkich znanych materiałów, działa – jak przegroda paroszczelna. Z tym produktem warto użyć dedykowanego pokładu PSC-250T/BASIC, który ma doskonałą odporność na korozję, kondensację oraz środowisko chemiczne C4 i C5.

PSC 250T/ECI-INTERIOR oraz PSC 250T/ECO-OUTSIDE

To farba izolacyjno-dekoracyjna do fasad budynków mieszkalnych i przemysłowych. Farbą PSC Interior można malować podłoża mineralne, takie jak: tynki cementowo-wapienne, cementowe, betonowe, gipsowe, klinkierowe po uprzednim przygotowaniu podłoża przez dokładne oczyszczenie ze starych powłok i trwałych elementów, tłustych substancji. Można w tym celu zastosować piaskowanie, by skutecznie pozbyć się niechcianych warstw i zapewnić tym samym czystą powierzchnię dla maksymalnej przyczepności nowej powłoki izolacyjnej.

PSC 250T/ECO-ROOF

To ostatni produkt z serii powłok izolacyjnych PSC, który służy do izolacji i uszczelniania pokryć dachowych oraz elementów konstrukcji dachowej. Farba  przeznaczona jest do barwnego powlekania nowych oraz malowania starych metalowych powierzchni dachowych. Nadaje się również do dachówek ceramicznych i betonowych na dachach o nachyleniu ponad 3%.

Można nią także pomalować rury wentylacyjne i opadowe i rynny wykonane z twardego PCV lub blachy ocynkowanej, po wykonaniu piaskowania lub przemycia blachy rozpuszczalnikiem.

Wszystkie powłoki PSC są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na produkty PSC?

Termomodernizacja budynków zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami, które nie każdy jest w stanie ponieść. Możesz zaoszczędzić, decydując się na samodzielne wykonanie termomodernizacji domu za pomocą PSC. Dzięki możliwościom, na jakie pozwala innowacyjna powłoka nanocząsteczkowa w produktach PSC, termomodernizacja Twojego domu może być łatwiejsza i tańsza!

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Z chęcią odpowiemy na każde z nich i doradzimy w wyborze odpowiedniego produktu PSC.