fbpx

Fotowoltaika - zalety

Urządzenia fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną, co niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla prosumentów. Jakie są najważniejsze zalety fotowoltaiki, które sprawiają, że panele słoneczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością?

Oszczędność na rachunkach za energię elektryczną

To główna zaleta paneli słonecznych i zarazem główny powód, dla którego właściciele domów decydują się na nie. Urządzenia fotowoltaiczne pozwalają na częściowe uniezależnienie się od dostawców prądu (w 70-80%), co sprawia, że rachunki za prąd będą znacznie niższe, a koszt inwestycji zacznie się zwracać nawet po 5-6 latach użytkowania.

Niska eksploatacja urządzeń wykorzystujących OZE sprawia, że ich atrakcyjność wzrasta. Dobrze zamontowane panele mogą pracować wydajnie nawet do 30 lat.

Ekologia i odnawialne źródło energii

Pozyskiwanie energii elektrycznej z energii słonecznej jest w 100% ekologiczne i wydajne. Panele słoneczne i urządzenia bazujące na OZE nie wytwarzają szkodliwych substancji, takich jak: dwutlenek węgla i inne zanieczyszczenia. Ponadto, energia słoneczna jest darmowa, dostępna globalnie i niewyczerpalna, czego nie można powiedzieć o paliwach, takich jak gaz i węgiel. W obliczu katastrofy klimatycznej każda metoda pozyskiwania energii, która nie wpływa negatywnie na środowisko, jest warta wdrożenia.

Inwestycja na lata — to się opłaca!

Urządzenia fotowoltaiczne to inwestycja długoterminowa, która się po prostu opłaca. Dobrze zamontowane panele słoneczne będą wydajne nawet przez 20-30 lat. Urządzenia są wykonane z materiałów odpornych na szkodliwe warunki atmosferyczne, takie jak grad, wiatr i wilgoć. Choć wydatek na początek jest dość spory, można skorzystać z ulg i programów np. „Mój Prąd”, które zmniejszą koszty inwestycji. Ponadto, zakup i montaż paneli słonecznych można odliczyć od podatku. To, o czym warto wspomnieć, to fakt, że panele fotowoltaiczne cechuje bezawaryjność, wysoka wydajność przez długie lata oraz cicha praca, która nie zakłóca komfortu funkcjonowania domowników.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że fotowoltaika to dobra inwestycja, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z zakupem, montażem sprzętu, jak i możliwościami otrzymania atrakcyjnych ulg, w ramach dofinansowania.