fbpx

Folia grzewcza na podczerwień – rewolucyjne rozwiązanie we wnętrzach

Folia grzewcza na podczerwień to idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza, zarówno do domów , jak i firm, szkół, przedszkoli, klinik, szpitali, galerii handlowych i hal produkcyjnych. Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne ogrzewanie?

Bezpieczeństwo i optymalna temperatura w pomieszczeniu

 Folia grzewcza na podczerwień wykorzystuje promieniowanie podczerwone, by
równomiernie rozprowadzić ciepło po całym wnętrzu, zapewniając optymalną
temperaturę osobom przebywającym w pomieszczeniu. Jest produktem w pełni
ekologicznym i bezpiecznym dla środowiska, dzięki czemu nie wpływa w negatywny
sposób na zdrowie dzieci, alergików i zwierząt domowych. W przeciwieństwie do
gorącego nawiewu powietrza, promieniowanie podczerwone nie wzbija w górę kurzu,
dzięki czemu osoby wrażliwe na kurz i roztocza mogą korzystać z tej formy
ogrzewania bez obaw. Folia grzewcza może być z powodzeniem jedynym źródłem
ciepła w pomieszczeniu lub dodatkowym. 

Folia grzewcza na podczerwień

Oszczędność i najwyższa jakość

Nowoczesne folie grzewcze są nie tylko przyjazne środowisku, ale przede wszystkim zużywają nawet o połowę mniej prądu niż tradycyjne maty grzewcze. Dzięki temu, że temperatura jest wytwarzana miejscowo, straty ciepła udaje się zredukować do minimum. Aby osiągnąć optymalną temperaturę we wnętrzu, trzeba odpowiednio dobrać moc folii, która powinna być jednakowa dla konkretnego wnętrza. W razie problemów skontaktuj się z nami, z pewnością uda nam się rozwiązać problem i dobrać wystarczającą ilość folii, potrzebną do ogrzania Twojej przestrzeni. Jeśli we wnętrzu znajdują się szafy lub meblościanka w zabudowie, warto wykluczyć te przestrzenie, w trakcie obliczania potrzebnej mocy folii grzewczej.

Ogrzewanie na podczerwień – jak to działa?

Folia grzejna na podczerwień jako bazę wykorzystuje folię PET, która posiada udowodnioną odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wycieranie się i pękanie. Materiał wykazuje także właściwości ogniotrwałe i ma w sobie duży potencjał izolacyjny. Termoregulator, którym łatwo ustawisz pożądaną temperaturę we wnętrzu, montuje się na ścianie. Jest on przystępny w obsłudze nawet dla seniorów, dzięki czemu każdy może korzystać z najnowocześniejszej technologii grzewczej. Promieniowanie podczerwone rozchodzi się po całym wnętrzu, równomiernie je ogrzewając. Zaletą folii grzewczej jest to, że nie ogrzewa powietrza za pomocą gorącego nawiewu, ale dokładnie te przedmioty, na które jest emitowana. Do folii zamontowana jest miedziana taśma, którą podłącza się na stałe do sieci elektrycznej. W trakcie montażu warto pamiętać, by odpowiednio dobrać moc, która nie może być zbyt niska. Optymalnym rozwiązaniem jest taki termoregulator, w którym moc powierzchni grzewczej wynosi 80%. To gwarantuje niezawodność działania urządzenia i pozwoli uniknąć problemów z uszkodzeniem instalacji.

Czy można położyć folię grzewczą samodzielnie?


Jeśli jesteś osobą z doświadczeniem w instalacji najnowocześniejszych urządzeń grzewczych na podczerwień, nie ma przeciwwskazań, byś sam zamontował folię na podczerwień w wybranej przestrzeni. Musisz jednak liczyć się z krótszą gwarancją na urządzenie, która wynosi 24 miesiące. W innym przypadku zdecyduj się na pomoc doświadczonego instalatora, nie próbuj robić tego samodzielnie. Możesz nie tylko uszkodzić instalację elektryczną w swoim wnętrzu, ale przede wszystkim, źle położony produkt nie będzie spełniał swojej funkcji. Nasza ekipa dołoży wszelkich starań, by pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiedni produkt do Twojego wnętrza. Jeżeli zdecydujesz się na instalację przez doświadczonego fachowca, w zależności od wybranego modelu, gwarancja może rozszerzyć się na kilkanaście lat. Wszystkie urządzenia dostępne w naszej ofercie są certyfikowane, zgodnie z normami UE.

Jeśli zdecydujesz się na zakup folii grzewczej na podczerwień z naszej oferty, od początku (tj. wyboru urządzenia o odpowiedniej mocy) do końca procesu instalacji gwarantujemy pomoc i wsparcie techniczne naszych specjalistów.

Wprowadź do swojego wnętrza ciepło i komfort w łatwy i przystępny sposób.