fbpx

Stacjonarne biuro sprzedaży — zdobądź nowe możliwości

W dobie pandemii przyzwyczailiśmy się do zakupów online. Jest to szybki i praktycznie bezproblemowy sposób na to, by kupić dany produkt czy usługę. Nie znaczy to, że trzeba całkiem zrezygnować ze sprzedaży stacjonarnej, a wręcz przeciwnie! Z dzisiejszego wpisu dowiesz się jakie możliwości zyskasz, decydując się otworzyć fizyczne biuro sprzedaży.

Skuteczna i efektywna reklama

Być może tego jeszcze nie wiesz, ale stacjonarne biuro sprzedaży to świetna reklama dla Twoich produktów! Nawet jeśli początkowo nie będziesz mieć wielu klientów, osoby przechodzące obok będą miały okazję zapoznać się z Twoimi produktami i zyskają możliwość osobistego kontaktu z przedstawicielem lub przedstawicielką Twojej marki. Roll-up z wyraźnym logo Twojej firmy i materiały drukowane, takie jak: ulotki, wizytówki, katalogi i teczki zrobią całą efektywną robotę. Gdzie najlepiej umieścić biuro sprzedaży? W miejscu, w którym przechodzi wiele osób np. na dworcu kolejowym lub w galerii handlowej. W taki sposób zyskasz pewność, że klienci sami się pojawią, zainteresowani Twoimi produktami, a Twoje logo zapadnie w pamięć niejednej osobie przechodzącej obok. Kto wie, może właśnie dzięki temu ktoś zdecyduje się na zakup internetowy Twojego produktu?

Autentyczność marki kluczem do udanej sprzedaży

Komunikacja online ma swoje zalety, ale niewątpliwie, ma także wady. Jedną z nich jest utrudnione budowanie autentyczności marki, a co za tym idzie, często Twoi klienci mają wrażenie, że Twoja firma jest jedynie migającym znaczkiem komunikatora, za którym nie kryje się człowiek. Biuro sprzedaży bezpośredniej pomoże odczarować ten elektroniczny wizerunek i sprawi, że Twoja marka dostanie ludzką twarz. Mimo rozwijającej się komunikacji drogą internetową, nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz, a dzięki temu łatwiej będzie Ci przekonać do siebie niezdecydowanego klienta lub klientkę, niż za pomocą wymiany informacji tekstowej. Budowanie autentycznego, eksperckiego wizerunku w Internecie to wysiłek, który nie zawsze przyniesie pożądane rezultaty. Dlatego, o ile to możliwe, warto wspomóc się fizycznym sklepem lub biurem sprzedaży, by zoptymalizować wiarygodność świadczonych usług.

Wyróżnij się wśród konkurencji

Jak już wiesz, konkurencja nie śpi! Dlatego warto wykorzystać każdą możliwość, by to właśnie Ciebie zauważyli potencjalni klienci. Jedną z takich możliwości jest właśnie stacjonarny punkt sprzedaży Twoich produktów, który nie tylko pozwoli Ci zwiększyć świadomość swojej marki, ale też wzbudzi zainteresowanie Twoimi produktami. Nie każda konkurencyjna marka będzie mieć taki punkt, a decydując się na utworzenie biura sprzedaży, zyskasz pewną przewagę. Pamiętaj, to właśnie w tym miejscu Ty rozdajesz wszystkie karty i to od Ciebie zależy, jak będzie wyglądało Twoje biuro (i czym zachęcisz do siebie przyszłych klientów). W jaki sposób” zwrócić na siebie uwagę? Miła buzia i ekspercka wiedza czasem nie wystarczą. W takim przypadku zastanów się nad drobnymi upominkami (np. krówkami oprawionymi w papierki z Twoim logo, długopisami z logo marki) lub filiżanką pysznej kawy dla każdej osoby, która podpisze umowę w Twoim biurze. Możliwości jest wiele, nie bój się eksperymentować z nimi i wykorzystaj je wszystkie!

Punkt w fajnym miejscu, pyszna kawa dla klienta i co dalej?

Twoje biuro zaczyna przynosić spodziewane obroty, klienci chwalą Twoją pyszną kawę i co dalej? Nie zwalniaj tempa! Zastanów się nad kolejnym punktem stacjonarnej sprzedaży, w którym będzie równie miła i kompetentna obsługa albo wyciśnij na maksa możliwości, jakie daje internetowa reklama i opłać kampanię reklamową Twojego biura. Im więcej osób dowie się o Twoim istnieniu, tym większa szansa na zwiększenie przychodu i długofalowe relacje z zadowolonymi klientami. Korzystając z okazji, miło nam Was poinformować, że od jakiegoś czasu możecie nas spotkać w Galerii Błękitne Centrum (Legionowo) na pierwszym piętrze, w lokalu 211 oraz w Centrum doradztwa odnawialnych źródeł energii/OZE/ w Bełchatowie. Jeżeli pierwsze chłodne tygodnie zainspirowały Was do szukania ekonomicznych opcji ogrzewania, odwiedźcie nasz punkt sprzedaży grzejników na podczerwień INWARMICA. Ogrzejemy nie tylko Wasze domy, ale i Wasze serca!