fbpx

Darmowe ogrzewanie fotowoltaiką

Jeżeli zastanawiasz się, czy dobrze widzisz, to mamy dla Ciebie cudowną wiadomość — darmowe ogrzewanie fotowoltaiką jest możliwe! Nie chodzi tu jednak o koszty związane z instalacją systemu fotowoltaicznego, ale o późniejszą oszczędność energii i wydajność energetyczną fotowoltaiki. Jak to możliwe? Przekonasz się po lekturze dzisiejszego artykułu.

Jak zredukować koszty energii elektrycznej do 0?

Rosnące koszty energii elektrycznej to problem, z którym mierzy się każdy z nas, Na szczęście, istnieje sposób na to, by w pełni wykorzystać potencjał systemów fotowoltaicznych, tj. instalacja paneli słonecznych na dachu w połączeniu z ogrzewaniem na podczerwień, np. panele grzewcze na podczerwień lub folia grzewcza podłogowa. Takie rozwiązanie powoduje, że gospodarstwo domowe staje się samowystarczalnym magazynem energii elektrycznej. Posiadając taki magazyn, można całkowicie uniezależnić się od dostawców prądu, a jedynymi kosztami, jakie musisz ponieść, będą te związane z zakupem odpowiednich urządzeń wykorzystujących OZE.

Ogrzej swój dom za pomocą fotowoltaiki

Nie ma w tym nic zaskakującego, że popularność paneli słonecznych rośnie z każdym rokiem. Energia elektryczna uzyskana w ten sposób skutecznie rozwiąże problem uzależnienia gospodarstwa domowego od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej. Ponadto, dzięki wykorzystaniu takich systemów grzewczych jak panele na podczerwień, już nigdy nie wrócisz do grzania węglem lub gazem! Zdecydowaną zaletą fotowoltaiki jest brak skomplikowanych elementów montażowych, takich jak łączniki, rurki, a sam montaż jest szybki i prosty. Oczywiście, zanim zdecydujesz się na tę formę ogrzewania domu, pamiętaj o dokładnych pomiarach ilości mocy (kWh), jakiej potrzebuje Twoje gospodarstwo domowe. Mając tę wiedzę, wybór odpowiednich urządzeń będzie znacznie łatwiejszy. Co więcej, źle wyliczone zapotrzebowanie energetyczne może sprawić, że nie do końca zredukujesz koszty za energię elektryczną.

Ogrzewanie na podczerwień — to się opłaca!

Ogrzewanie na podczerwień cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Grzejniki na podczerwień z łatwością dopasujesz do każdej aranżacji. Są bezpieczne dla alergików i środowiska. Panele grzewcze ceramiczne ogrzeją Twoją łazienkę, a przy okazji będą oryginalnym dodatkiem do wystroju wnętrza. Panele grzewcze na podczerwień sufitowe oraz przemysłowe grzejniki sprawdzą się jako samodzielne lub dodatkowe ogrzewanie dużych powierzchni np. Restauracji, szpitali i klinik. Coraz bardziej popularne staje się także ogrzewanie podłogowe oraz sufitowe na podczerwień.

Na czym polega ogrzewanie podłogowe za pomocą folii  grzewczej i sufitowe za pomocą sufitowych paneli grzewczych? Zarówno folia grzewcza, jak i sufitowe panele na podczerwień idealnie nadadzą się do ogrzewania strefowego, a ich montaż możesz wykonać samodzielnie, fachowcom zostaw podłączenie do sieci. W naszej ofercie znajdziesz folię grzewczą Dream Hit zbudowaną z włókna węglowego i pasty z karbonu. Folie węglowe mogą działać bezawaryjnie nawet do stu lat! Na taką folię nakłada się laminat, który skutecznie zabezpieczy ją przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi (w przypadku modelu Dream Hit będzie to aż 11 warstw). Tak przygotowaną folię bez problemu umieścisz pod podłogą.  Dzięki temu pokochasz zimowe wieczory, a Twoim dzieciom nie będą marznąć stopy. Sufitowe promienniki nie zajmują miejsca na ścianach, nadają się do sufitów typu Armstrong, są prawie niewidoczne na tle sufitu, są jednym z najbardziej optymalnych sposobów ogrzewania pomieszczeń o wysokości sufitu do 3 metrów. Co więcej, ogrzewanie na podczerwień powoduje, że ciepło rozchodzi się równomiernie, po całym wnętrzu. Obecnie łączy się systemy fotowoltaiki z grzejnikami na podczerwień, folią oraz matą grzewczą na podczerwień, by uzyskać samowystarczalny sposób ogrzewania domowego. To ciekawa alternatywa dla pompy ciepła i ogrzewania gazowego. Jak to działa? W pełni wydajne i efektywne wyżej wymienione systemy grzewcze na podczerwień zamienią całą energię elektryczną pozyskaną przez panele fotowoltaiczne na ciepło, przy niewielkich stratach energetycznych.

Postaw na ekologię i zmniejsz rachunki za prąd

Nowoczesne systemy grzewcze są ekologiczne i nie szkodzą środowisku, jak piece węglowe. Największe koszty, jakie poniesiesz, decydując się na łączony system grzewczy, wiążą się z samymi urządzeniami (panelami słonecznymi i grzejkami na podczerwień) oraz ich montażem. Panele słoneczne są w stanie działać wydajnie nawet przez 20 lat! Czy taka inwestycja się opłaca? W długofalowym rozrachunku pierwsze zwroty mogą być zauważalne już w pierwszym roku działania, a to dopiero początek!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *