fbpx

Jak wybrać grzejnik elektryczny do pokoju?

Na wstępie warto dodać, że grzejnik podczerwieni  – to grzejnik elektryczny. Róźnica polega na zasadzie działania tych systemów grzewczych.
Grzejniki na podczerwień do pokoju to świetny wybór do nowoczesnych mieszkań. Nie zajmują wiele miejsca, są bezpieczne dla dzieci i ekologiczne, a co najważniejsze – skutecznie ogrzeją mieszkanie zimą. Jak wybrać najlepszy grzejnik elektryczny do swojego wnętrza? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup grzejnika elektrycznego do mieszkania?

Głównym kryterium, które zadecyduje o poprawnym działaniu grzejników na podczerwień, jest jego moc. Na rynku do wyboru są zazwyczaj urządzenia o mocy od 500W do 2000W. Jak poprawnie obliczyć jakiej mocy potrzeba, by dobrze ogrzać pokój? Uniwersalną regułą jest założenie, że każdemu 15 m2 powierzchni przypada 1000W. W ten sposób z łatwością obliczysz wymaganą moc grzewczą dla pomieszczenia. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami technicznymi!

Drugim czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na ogrzewanie elektryczne wnętrza, to odpowiednie funkcje i design grzejników elektrycznych. Automatyczne zaprogramowanie nagrzewania do określonej temperatury i obsługa bezdotykowa urządzenia (przez WiFi) to już pewien standard. Elegancki i nowoczesny design sprawi, że grzejnik wpisze się kompozycyjnie niemal w każde wnętrze. Szukasz innych rozwiązań? Sprawdź maty grzewcze na podczerwień i ceramiczne panele łazienkowe! Systemy grzewcze na podczerwień można ze sobą łączyć, by zapewnić wnętrzu stałą optymalną temperaturę zimą.

Jakie grzejniki elektryczne są obecnie dostępne na rynku?

Najnowocześniejszym, a zarazem najdroższym rozwiązaniem są urządzenia grzewcze na podczerwień, takie jak: panele sufitowe grzewcze, szklane panele na podczerwień lub metalowe panele z podczerwienią, które sprawdzą się w roli tradycyjnych kaloryferów, a dzięki temu, że są przenośne – mają wbudowane kółka – z łatwością przeniesiesz je z miejsca na miejsce. Te urządzenia mogą współdziałać z podłogową matą grzewczą lub folią grzewczą na podczerwień i ogrzać nie tylko jedno wnętrze, ale cały dom. Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie do domów, w których jest zainstalowana fotowoltaika.

Najczęściej używanym grzejnikiem elektrycznym jest grzejnik olejowy, który ogrzewa wnętrze za pomocą podgrzanego wewnątrz oleju. Są jednak o wiele bardziej masywne niż urządzenia wykorzystujące do ogrzewania wnętrz promieniowanie podczerwone i aby w pełni cieszyć się ich działaniem, trzeba długo czekać na rozgrzanie oleju. Zaletą grzejników olejowych jest długie trzymanie temperatury. Polecane są do niewielkich wnętrz z dobrą termoizolacją.

Kolejnym, często używanym urządzeniem grzewczym jest popularna farelka, której główną wadą jest to, że służy raczej do dogrzania się, ale nie ogrzeje całego wnętrza. Najpopularniejsze farelki są w wykorzystywane jako urządzenia grzewcze w nowoczesnych biurach. Wysokie ściany i wiele pustych przestrzeni sprawiają, że takie wnętrza są trudne do ogrzania. Aby zachować optymalną i komfortową dla pracowników temperaturę, wykorzystuje się farelki.

Jakie urządzenie elektryczne jest obecnie na topie pod względem funkcjonalności i ceny?

Grzejniki konwektorowe to obecnie najbardziej atrakcyjna opcja, zarówno pod kątem niskiej ceny, jak i wielu możliwości dostosowania ich funkcji do indywidualnych wymagań. Jak działają grzejniki konwektorowe? Pozwalają w szybki sposób podnieść temperaturę we wnętrzu, wykorzystując konwekcję, czyli ogrzewanie ciepłem od dołu do góry. Dzięki wbudowanym opcjom można je zaprogramować na kilka dni, ustawić poziom ochrony przed przegrzaniem i wilgocią i wiele innych. Ten rodzaj urządzeń ogrzeje sypialnię, salon, biuro czy łazienkę, skutecznie minimalizując koszty zużycia energii elektrycznej. Są wydajne i zaprojektowane na wieloletnie bezawaryjne użytkowanie.
Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego grzejnika elektrycznego dla Ciebie.