fbpx

Mata grzewcza pod płytki

Chociaż właśnie rozpoczął się początek lata, warto już teraz pomyśleć o nadchodzącej zimie. W dobie szalejących podwyżek, ogrzewanie dużych powierzchni wydaje się być szalenie drogie, ale czy na pewno? Maty grzejne pod płytki lub gres to rozwiązanie, które jest nie tylko energooszczędne, ale także pozwoli skutecznie obniżyć koszty ogrzewania domu zimą.

Mata podłogowa grzewcza, czyli co?

Ogrzewanie podłogowe ma za sobą sporą rewolucję. Od ogrzewania gazowego, przez elektryczne, a następnie do ogrzewania promieniowaniem podczerwonym. Maty grzejne pod podłogą to nie tylko przyjemne ciepło we wnętrzu w chłodne dni, ale przede wszystkim oszczędność energii – można ją śmiało zasilać energią elektryczną z fotowoltaiki. Takie rozwiązanie sprawdzi się w domach rodzinnych, zwłaszcza tych o sporym metrażu.

Z jakich elementów składa się mata grzewcza na podczerwień? Skomplikowany system sieci rurek, czyli żył grzejnych przewodzących ciepło, zabezpiecza izolacja teflonowa, dzięki której mata podłogowa jest odporna na temperatury powietrza do 200 stopni. Podobnie działa wbudowana w urządzenie izolacja zewnętrzna, również wykonana z teflonu. Cała konstrukcja osadzona jest na siatce z wytrzymałego włókna szklanego, w którym znajduje się przewód grzewczy. Włókno szklane jest lekkie i wytrzymałe, jednocześnie umożliwia poprawnie rozmieszczenie kabli grzewczych, w odstępach do 4 cm.

Taka konstrukcja urządzenia gwarantuje jego wieloletnią wydajność, nawet powyżej 25 lat użytkowania. W naszym sklepie Inwarmica znajdziesz maty grzewcze podłogowe do samodzielnego montażu, dzięki czemu bez większych trudności każdy może ją zainstalować w swoim domu.

Jakie podłoża nadają się do umieszczenia pod nimi mat grzewczych?

To pytanie, które często zadają nam klienci. Maty grzewcze trzeba montować pod płytkami ceramicznymi, gresowymi lub kamiennymi. Aby spełniały swoją funkcję i były w 100% wydajne, trzeba zastosować się do instrukcji:

  • najpierw należy wylać wylewkę cementową (w przypadku, jeżeli jej nie ma);
  • zagruntować;
  • następnie umieścić na niej matę;
  • w dalszej kolejności klej elastyczny lub masę samopoziomującą;
  • na końcu można przystąpić do układania podłoża (płytek lub gresu)

System działania mat podłogowych na podczerwień

Promieniowanie podczerwone, które wykorzystują maty grzejne podłogowe, jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Mata umieszczona pod podłogą nagrzewa się do maksymalnej temperatury 80 stopni, a następnie przyjemne ciepło rozchodzi się od dołu do góry. W ten sposób nagrzewają się osoby i sprzęty umieszczone w we wnętrzu.

Temperaturę maty można regulować za pomocą wygodnych termostatów elektronicznych, które można zaprogramować na określone godziny pracy. Ciepło wyprodukowane przez maty grzewcze zostaje w pomieszczeniu długo i przyjemnie nagrzewa je, co docenią zwłaszcza zmarzluchy! Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z naszą obsługą klienta! Z chęcią odpowiemy na wszystkie wątpliwości dotyczące wykorzystania mat podłogowych w Twoim wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *