fbpx

Jak skutecznie ogrzać salon w kamienicy?

Wysokie pomieszczenia mają to do siebie, że trudniej je skutecznie ogrzać i ciepło rozprowadza się dużo wolniej. Można to było zauważyć, jak w kamienicach nie było jeszcze ogrzewania centralnego, a gazowe. Obecnie dostępne są rozmaite tricki, by skutecznie ogrzać salon w kamienicy, a także wszędzie, gdzie pomieszczenie ma powyżej 3 m wysokości. Chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić? Przeczytasz o tym w dzisiejszym wpisie!

Jak dogrzać loftowe wnętrza?

Od kilku lat w wysokich kamienicach królują loftowe wnętrza. Oprócz tego, że są piękne, wymagają naprawdę sporej przestrzeni, by wyglądać dobrze. Co za tym idzie, spora przestrzeń jest trudna do standardowego ogrzania. W jaki sposób można dogrzać loftowe wnętrza, by cieszyć się komfortową temperaturą nawet przy wyjątkowo mroźnej zimie? Jeśli myślisz o termomodernizacji, to niestety, nie wystarczy. Izolacja nieszczelności pomoże utrzymać ciepło we wnętrzu, ale nie pomoże w szybszym nagrzaniu go.

Ogrzewanie podłogowe + grzejniki do centralnego

To, co można rozważyć, to ogrzewanie podłogowe na macie lub folii grzewczej na podczerwień w połączeniu ze standardowymi grzejnikami kaloryferowymi. Na pewno jest to skuteczny sposób, by w pomieszczeniu było cieplej. Folia grzewcza lub mata grzewcza są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dobrze zrobiona instalacja pozwoli Ci się cieszyć ciepłem przez wiele lat codziennego użytkowania. Temperatura grzania podłogowego wynosi mniej więcej 27-29 stopni i przyjemnie ogrzeje zmarznięte stopy

Najskuteczniejszy sposób: ogrzewanie sufitowe + podłogowe

Nie da się ukryć, że najskuteczniej ogrzejesz swój wysoki salon, łącząc ogrzewanie sufitowe na podczerwień z ogrzewaniem podłogowym. Panele grzewcze sufitowe  na promieniowanie podczerwone mają przewagę nad ogrzewaniem podłogowym, ze względu na nieograniczoną przestrzeń, którą ciepło może dotrzeć do każdego zakamarka wnętrza. Na podłogach stoją „przeszkody”, czyli meble, które blokują dopływ ciepła i sprawiają, że wnętrze ogrzewane tylko podłogowo, nie nagrzałoby się szybko.

Połączenie ogrzewania podłogowego i płyt grzewczych sufitowych sprawi, że ciepło będzie rozchodziło się równomiernie we wnętrzu, a do tego pomieszczenie nagrzeje się zdecydowanie najszybciej. Grzejniki sufitowe Inwarmica i folia podłogowa mogą być zasilane energią, wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne. Instalacje sufitowe i podłogowe przy odpowiednim montażu zapewnią dopływ ciepła i bezawaryjne działanie przez wiele lat!

Jest to też jeden z najskuteczniejszych i niewidocznych sposobów na ogrzanie wysokiego salonu w loftowym klimacie. Płyty sufitowe ukryte są pod stropem, więc pozostaną całkowicie niewidoczne na zewnątrz. Odpowiednio ogrzany salon będzie idealnym miejscem na długie zimowe wieczory ze świątecznym grzańcem i komedią romantyczną w tle.

Jeśli jeszcze nie jesteś gotowy na przyjście zimy i zastanawiasz się nad dodatkowym ociepleniem salonu, skontaktuj się z nami! Doradzimy, która forma ogrzewania na podczerwień najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie!