Termostat elektroniczny do grzejników na podczerwień. Co warto wiedzieć?
Termostat elektroniczny jest małym, niepozornym urządzeniem, które ma wielką moc. Pozwoli na optymalne ustawienie temperatury w pomieszczeniu, a jednocześnie skutecznie obniży rachunki za energię elektryczną. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Wyjaśnimy, w jaki sposób działa regulacja temperatury termostatem i opowiemy o jego innych, przydatnych funkcjach.
Czy odpowiednie umiejscowienie termostatu jest ważne dla utrzymania 100% wydajności urządzenia grzewczego?
Termostat należy umieścić w takim miejscu, by zachować do niego swobodny dostęp (najczęściej przy drzwiach). Samo umiejscowienie nie ma większego znaczenia dla utrzymania 100% wydajności grzejnika na podczerwień, ale jeśli nie będziesz miał do niego wolnego dostępu, regulacja temperatury w wybranych pomieszczeniach będzie utrudniona, jeśli nie niemożliwa. Co więcej, jeden termostat można także podłączyć do promiennika na podczerwień oraz paneli grzewczych za pomocą przewodu zasilającego.
Regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu za pomocą jednego termostatu? To możliwe!
Główną zaletą termostatu, jest jego uniwersalność. Instalując urządzenie w każdym pomieszczeniu osobno możesz bezproblemowo zarządzać regulacją temperatury w całym domu. To również wpłynie korzystnie na obniżenie rachunków za energię elektryczną, ze względu na to, że w niektórych pomieszczeniach ustawiona optymalna temperatura grzania będzie niższa, niż w pozostałych. Dzięki temu zużyjesz dużo mniej prądu, zachowując jednocześnie komfortową temperaturę we wnętrzu, niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania elektrycznego. Jeden termostat wystarczy, by zapewnić idealną temperaturę w każdym wnętrzu!
W jaki sposób termostat wpłynie na Twoje oszczędności?
Rosnące ceny za dostawę energii elektrycznej nie napawają optymizmem. Wielu użytkowników systemów fotowoltaicznych (paneli solarnych) decyduje się na ogrzewanie domu podczerwienią, wykorzystując zmagazynowaną energię elektryczną z paneli słonecznych m.in. do ogrzewania domu. Dzięki temu, że termostat nagrzewa się tylko do określonej temperatury przez użytkownika, a następnie się wyłącza, oszczędza tym samym energię elektryczną. Włącza się ponownie dopiero wtedy, gdy wyczuje spadek temperatury w pomieszczeniu.
Jak dobrać odpowiedni termostat dostosowany do Twoich urządzeń?
Obecnie najnowocześniejsze termostaty dostępne na rynku są urządzeniami bezprzewodowymi, których pracę łatwo monitorować za pomocą aplikacji w telefonie.
Termostaty w technologii „smart” pozwolą na jednoczesne inteligentne sterowanie temperaturą we wnętrzu, automatycznymi roletami, klimatyzacją oraz energią elektryczną. To, co warto rozważyć przed ostateczną decyzją o kupnie termostatu, to:
● funkcje programatora (możliwość zarządzania temperaturą);
● sposób instalacji (przewodowy lub bezprzewodowy — łatwiejszy do instalacji);
● montaż urządzenia;
● zakres regulacji temperatury (poleca się kupować termostaty z większym zakresem);
● pamięć urządzenia (ile ustawień temperatur zapamiętuje);
● sposób sterowania (ekran dotykowy, pokrętło lub przyciski):
Wybierając ogrzewanie na podczerwień jako główne źródło ciepła, dobrze jest dokładnie przemyśleć również swoją decyzję o zakupie odpowiednio dostosowanego termostatu, by cieszyć się komfortową temperaturą w całym domu nawet w wyjątkowo mroźne dni. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, dotyczące wyboru grzejnika na podczerwień i termostatu, skontaktuj się z naszymi specjalistami! Z przyjemnością rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy wybrać idealne rozwiązanie dla Twojego domu.